Przedszkole nr 53 logo

AKCJA „ODPROWADZAM SAM”

Obrazek wyróżniający

Drodzy Rodzice,

Jak co roku Gdyńskie Centrum Sportu zaprasza nas do wzięcia udziału w kampanii pt. ,,Odprowadzam sam”. Celem akcji jest zachęcanie całej rodziny do zmiany nawyków transportowych, aby wspólnie poprawiać stan środowiska i bezpieczeństwo ruchu drogowego. Zapraszamy Państwa do udziału w tym ważnym przedsięwzięciu, wystarczy postarać się dotrzeć z dziećmi do przedszkola rowerem, hulajnogą, komunikacją miejską lub pieszo. Za każdą taką aktywność dzieci będą przyklejać naklejki na dołączony do akcji plakat. Dzięki temu wzmacniać będą również poczucie przynależności do grupy oraz rozwijać umiejętność pracy zespołowej. Ponadto, regularne chodzenie lub dojazd do przedszkola na rowerze wpływać będzie pozytywnie na wzrost aktywności wśród dzieci. Może też sprawić, że w przyszłości częściej i z większą chęcią dzieci wybierać będą ekologiczne metody przemieszczania się po mieście, rezygnując z podróży samochodem.

Akcja trwa do końca maja.