Data publikacji strony internetowej: 2018-07-28.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-12-03.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
TREŚCI NIEDOSTĘPNE
- Reguły kontrastu
WYŁĄCZENIA
- Dokumenty cyfrowe typu PDF, DOC, DOCX, ODT nie są w pełni dostępne ze względu na ich ilość oraz sukcesywne doszkalanie pracowników, co skutkuje, iż na dzień wystawienia deklaracji nie jest możliwe uzyskanie wszystkich plików w pełni dostępnych cyfrowo. Dokładamy wszelkich starań aby w najbliższym możliwym czasie wszystkie pliki były w pełni dostępne cyfrowo. Mimo wszystko pliki dostępne w serwisie są odczytywane przez programy wspomagające, jedynie ich konstrukcja nie jest w pełni dostępna.
- Zdjęcia i ilustracje nie posiadają tekstu alternatywnego lub jest on automatycznie wygenerowany i nie przedstawia tego, co na nich się znajduje.
- Nie jest zachowany odpowiedni kontrast dla elementów tekstowych i wyróżniających.
TRYB DOSTĘPNOŚCI
Skrót klawiszowy CTRL + U powoduje uruchomienie się narzędzia, pozwalającego na włączenie modułów dostępności:
- Nawigacja klawiaturą
- Czytnik strony
- Zmiana kontrastu
- Podświetlenie linków
- Zmiana wielkości czcionek
- Zmiana odstępów na stronie
- Wyłączenie animacji
- Zmiana wielkości kursoru myszy
- Włączenie podpowiedzi.
PRZYGOTOWANIE DEKLARACJI W SPRAWIE DOSTĘPNOŚCI
Oświadczenie sporządzono dnia: 2021-03-04
Deklarację sporządzono na podstawie badania przeprowadzonego przez podmiot zewnętrzny: Nautil – Leszek Chojnicki, z siedzibą Chrzanowskiego 2, 81-198 Kosakowo
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
ADRES BUDYNKU LUB BUDYNKÓW
- Do budynku Przedszkola nr 53 w Gdyni prowadzi jedno wejście od ul. Wiczlińskiej oraz dwa wejścia od ul. Pelczara. Z obu stron znajduje się parking, również dla niepełnosprawnych. Teren wokół przedszkola jest płaski.
- Przedszkole nr 53 w Gdyni to budynek parterowy, posiadający 3 schody przed wejściem od ul. Wiczlińskiej, o przestronnym wejściu i szerokich korytarzach, nie posiada windy osobowej.
- Budynek posiada podjazd dla wózków inwalidzkich od strony ul. Wiczlińskiej. W budynku znajduje się toaleta dostosowana dla osób niepełnosprawnych.
- Do przedszkola może wejść osoba z psem asystującym i psem przewodnikiem.
- W przedszkolu nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.