Przedszkole nr 53 logo

INFORMACJA O KWARANTANNIE

Obrazek wyróżniający

Szanowni Rodzice,

Okres obowiązkowej kwarantanny trwa 10 dni od ostatniego kontaktu z osobą zakażoną, tj. w przypadku, gdy dzieci były obecne w przedszkolu w dniu 04.11.2020 r.  – czas kwarantanny trwa do dnia 14.11.2020 r.

Jak informuje Sanepid, dnia 23.10.2020 zmieniło się rozporządzenie dotyczące kwarantanny. Zgodnie z jej zapisem osoby objęte kwarantanną nie otrzymują papierowej decyzji o jej rozpoczęciu. Dane o kwarantannie zostają wpisane do elektronicznego systemu EWP .

Informacje dotyczące tego, czy jesteśmy na kwarantannie lub izolacji domowej, można znaleźć na Internetowym Koncie Pacjenta.

Wątpliwości można wyjaśnić również na oficjalnej infolinii pod numerem +48 22 25 00 115.  Infolinia czynna całą dobę.

Z życzeniami zdrowia,

Katarzyna Gawron