ODPROWADZAM SAM

„Odprowadzam Sam” to kampania organizowana przez Gdyńskie Centrum Sportu. Jej tegoroczna, dziewiąta edycja rozpoczęła  się 4 kwietnia

Regularne chodzenie lub dojazd do przedszkola i szkoły na rowerze pozytywnie wpływa na wzrost aktywności wśród dzieci. Sprawia też, że w przyszłości częściej i z większą chęcią wybierają one ekologiczne metody przemieszczania się po mieście, rezygnując z podróży samochodem. Poprzez akcję „Odprowadzam Sam” zachęcamy do zmiany nawyków transportowych, aby wspólnie poprawiać stan środowiska i bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Zachęcamy rodziców którzy podwożą swoje dzieci samochodem, aby pozostawili auto 300-500 metrów od przedszkola i ten ostatni kawałek pokonali pieszo, rowerem lub hulajnogą.