Przedszkole nr 53 logo

ŚWIĘTO UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W miniony piątek, 28.04, grupa zerówkowa „Sówki” zaprosiła wszystkich przedszkolaków na uroczysty apel z okazji zbliżającego się święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a także Dnia Flagi.

Głównym celem było nie tylko upamiętnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji, ale także rozwijanie poczucia przynależności narodowej u naszych małych Patriotów.

Święta tego typu są doskonałą okazją do rozmów z dziećmi o patriotyzmie, symbolach narodowych oraz znaczeniu ojczyzny w naszym życiu. Dokładnie do tych kwestii odwoływały się pieśni i wiersze recytowane przez dzieci tego dnia. W prosty i zrozumiały sposób zostały przekazane najmłodszym przedszkolakom takie treści jak znaczenie słowa „konstytucja”, kim był Stanisław August Poniatowski, kto jest autorem naszego hymnu, czy objaśnienie barw polskiej flagi.

Z szacunkiem oraz powagą przyjmując postawę „na baczność” odśpiewaliśmy Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego.”