Przedszkole nr 53 logo

TABLICA XXI WIEKU

Obrazek wyróżniający

Drodzy Rodzice,

W naszym przedszkolu posiadamy już wszystkim dobrze znaną podłogę interaktywną pełną zabaw edukacyjnych, które świetnie sprawdzają się przy utrwalaniu umiejętności pisania, czytania oraz zdolności matematycznych. Podobny projektor znajduje się po drugiej stronie przedszkola, z którego chętniej korzystają starsze dzieci, ze względu na wyższy poziom zabaw i zadań. Do tego grona dołączył niedawno monitor interaktywny, którym zachwycają się zarówno dzieci ,jak i nauczyciele. Wiąże się to z ogromem możliwości jakie daje to urządzenie, z pozorów przypominające zwykły telewizor. Ale nic bardziej mylnego!  To kolejne, innowacyjne technologie pozwalające nam na ciekawsze przekazywanie/zdobywanie wiedzy i utrwalanie posiadających zdolności na wielu płaszczyznach. Do tej pory monitor przydał nam się już do nauki angielskiego – mamy dostęp do niezliczonej ilości gier, zabaw ruchowych i obrazków wspomagających naukę słownictwa, a przy okazji sprawność ruchową. Maszyna idealnie pełni również rolę płótna – nie raz powstają na nim piękne obrazy malowane przez nasze dzieci. Funkcja „białej tablicy” jest również wykorzystywana do gry „kalambury”, która świetnie trenuje kreatywność, pobudza wyobraźnię, ćwiczy koncentrację uwagi oraz zdolność logicznego myślenia opartego na skojarzeniach. Niektóre grupy skorzystały z naszego nowego sprzętu do przeprowadzenia rytmiki oraz gimnastyki! Inne zaś do rozwijania kompetencji matematycznych lub nauki czytania i pisania. Oglądamy również filmy edukacyjne utrwalające poznane treści. A możliwości jest o wiele, wiele więcej, ale wciąż je odkrywamy!

Jak widać, urządzenie z pozoru przypominające telewizor daje szansę na doskonalenie się we wszystkich sferach rozwoju dziecka.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z przykładowych zajęć. Po więcej zachęcamy na bieżąco śledzić galerie grup.