Galeria 2015/2016

„Jeśli myślisz rok naprzód, sadź ryż.
Jeśli myślisz 10 lat naprzód, sadź drzewo.
Lecz jeśli myślisz 100 lat naprzód, ucz ludzi.”
– przysłowie chińskie

W naszym przedszkolu nauka edukacji przyrodniczej i ekologicznej oparta jest nie tyko na wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim na praktycznym działaniu. W kwietniu zorganizowaliśmy ogródek przedszkolny sadząc kwiatki – w szczególności bratki. Nasz ogród zyskał kolorowe barwy – codziennie podziwiamy niepowtarzalność i piękno palety natury.

Przedszkole Nr 53 za udział w akcji ODPROWADZAM SAM otrzymało od organizatorów prezent w postaci sadzonki rajskiej jabłoni. Dwie najstarsze grupy: Delfinki i Motylki
z ogromną radością pomagały w zasadzeniu drzewka, które będzie kolejnym miejscem naszych obserwacji przyrodniczych?


****************************************************************************************************************************

28.04.2016r.

WIZYTA STRAŻAKÓW
Dnia 28.04.2016 nasze przedszkole odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gdyni- Wiczlinie. Strażacy zaprezentowali naszym przedszkolakom swoje stroje oraz opowiedzieli o swojej pracy. Największą atrakcją oczywiście była możliwość puszczenia wody z węza strażackiego i zwiedzenie wozu strażackiego. Dużo emocji u dzieci wywołała syrena strażacka włączona podczas odjazdu naszych gości. Serdecznie dziękujemy za wizytę oraz życzymy mało pracy !!!

25.04.2016r. I Gdyński Festiwal SUPER TALENT

MAMY ZWYCIĘZCĘ !!!
W dniu 25.04.2016 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni odbył się I Gdyński Festiwal Małych Talentów Muzyczno-Recytatorskich „Super Talent”. Do konkursu przystąpiło 27 młodych uczestników, którzy prezentowali po jednym utworze – piosenka lub wiersz, w dwóch kategoriach wiekowych – 4 lata, 5 lat. Kilkoro dzieci z grupy Delfinków uczestniczyła w tym konkursie prezentując swoje talenty. Bardzo miło jest nam poinformować , że nasza podopieczna OLIWIA KNOPIK –lat 4 zajęła I miejsce śpiewając piosenkę „Już gwiazdy lśnią” pod akompaniamentem p. Ludwika Orlita. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

08.04.2016r.

W piątek (08.04) nasze przedszkole odwiedziły panie z psami. Dzieci dowiedziały się jak zachować bezpieczeństwo w kontaktach z czworonogami. Poznały trzy bezpieczne pozycje: drzewa, kamyka oraz naleśnika, które należy przyjąć w przypadku zagrożenia ze strony psa. Miały również okazję sprawdzić twardość zębów czworonogów. To były bardzo wartościowe zajęcia.

Zielony dzień

WIZYTA NA FARMIE
W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, których istotnym symbolem jest jajko – rozpoczęliśmy zajęcia, które mają przybliżyć dzieciom min. życie ptaków grzebiących, a wśród nich popularnej kury. Każde z dzieci widziało jajko, ale nie każde wiedziało, w jaki sposób ono powstaje.
Dnia 22marca 2016r. grupa Delfinów miała możliwość gościć na farmie. Oglądaliśmy zabudowania gospodarskie oraz zwierzęta: krowę i cielaka, świnki, koguta i kury.
Pan gospodarz zapoznał nas z zasadami hodowli swoich zwierząt. Nasi dociekliwi badacze mieli możliwość zobaczyć zwierzęta w ich naturalnym otoczeniu oraz zapoznać się z ich zwyczajami. Właściciel z cierpliwością udzielał odpowiedzi na czasami trudne pytania naszych odkrywców.
Przedszkolaki miały również sposobność obejrzenia urządzeń przydatnych do pracy na roli.
Nie lada atrakcją była możliwość wejścia do traktora. Dzieci trzymając kierownicę czuli się jak prawdziwi kierowcy tego wielkiego pojazdu.
Szanowny Panie Gospodarzu – DZIĘKUJEMY!

09.03.2016r.

ZDROWE ODŻYWIANIE

Dnia 9 marca 2016r. wszystkie grupy: Biedronki, Żabki, Motylki i Delfinki miały zaszczyt gościć panią Ewę – kucharkę pracującą w przedszkolnej kuchni oraz panią Anię – intendentkę, która ustala jadłospisy dla naszych przedszkolaków.

Pani kucharka przybliżyła dzieciom czym się zajmuje: omówiła swój strój, zaprezentowała przyniesione narzędzia kuchenne. Dzieci dowiedziały się na czym polega jej praca – od otrzymania jadłospisu do przygotowania posiłków.

Pani intendentka wyjaśniła dzieciom, że w naszym przedszkolu śniadania, obiady i podwieczorki są bardzo zdrowe, gdyż zawierają dużą ilość warzyw i owoców, produktów mlecznych i witamin. Zaprezentowała kilka produktów, z których w dniu dzisiejszym zostaną przygotowane potrawy dla dzieci i omówiła wartości odżywcze każdego z nich.

Zabawa klockami

Prace Biedronek

Zajęcia w grupie Żabek

Żabki z bałwankami

Biały dzień

Biedronki – Dzień Babci i Dziadka

Delfinki – malowanie twarzy

Delfinki w autokarze

Jasełka – Motylki

13.01.2016r.

Jasełka – Delfinki

10.12.2015r. Wycieczka do Drzewiny

KONKURS PLASTYCZNY

14.12.2015r. Występ aktorów teatru Klapa czyli Koperek i Kminek pt.
„Koperek i Kminek w Betlejem”

RYTMIKA

07.12.2015r. Mikołajki w Przedszkolu

25.11.2015r. Zdjęcia grupowe w salach.

25.11.2015r. Teatr Klapa czyli Koperek i Kminek „Wróbelek Elemelek”

 

20.10.2015r. Czerwony Dzień w Przedszkolu

 

28.10.2015r. Teatr Klapa czyli Koperek i Kminek „Bliżej teatru – kulisy teatru lalek”

30.09.2015r. Jesienne dekoracje sal.

30.09.2015r. Teatr Klapa czyli Koperek i Kminek „Szewczyk Dratewka”